דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

הנחיות ברורות לטיפול בפסולת הינן התשתית לעבודה יעילה, מקצועית וטובה של מחלקת השפ"ה. זאת בהתאמה לחוקים והנחיות המדינה בשאיפה מתמדת לצמצום כמויות הפסולת להטמנה והגדלת המחזור במסלולים השונים.

זרמי המחזור המטופלים נקבעו בחוקים ובתקנות ומחייבים את המועצה ותושביה.

במועצה האזורית בני שמעון אנו ממחזרים את הזרמים הבאים: קרטון, נייר וקרטון רך, בקבוקי פלסטיק, זכוכית, אריזות, מוצרי אלקטרוניקה.

לכל אחד מזרמי המחזור מתקן ייעודי באחד ממרכזי המחזור בקיבוץ:

  • קרטון לקרטוניה: קרטון עבה יש לפנות משאריות פסולת ולשטח את הקרטונים על מנת לצמצם את הנפח, המתקנים מפונים בכל יישובי המועצה בתדירות של אחת לשבוע/ אחת לשבועיים (בהתאם לנקודת האיסוף).
  • נייר ואריזות קרטון רך לפח הכחול: לרבות אריזות ביצים, דגני בוקר וכדומה, מפונה אחת לשלושה שבועות.
  • בקבוקי פלסטיק למחזורית: מיועד לבקבוקי פלסטיק שאינם בקבוקי פיקדון, מפונה אחת לחודש.
  • אריזות זכוכית לפח הסגול: מיועד לבקבוקים וצנצנות זכוכית ללא המכסים, מפונה אחת לחודשיים.
  • אריזות לפח הכתום: מיועד לאריזות בלבד שאינן מקבלות מענה במתקנים האחרים (כלומר לא קרטון ונייר, בקבוקי פלסטיק או זכוכית) כן אריזות קרטון ופלסטיק של חלב ומשקאות, אריזות מוצרי חלב, שקיות ניילון, אריזות חומרי ניקוי ביתי ורחצה, אריזות מתכת, מפונה אחת לשבועיים.
  • פסולת אלקטרונית קטנה: בכל יישובי המועצה ישנם מוקדי איסוף במזכירות או במיקום אחר שנקבע. מיועד למכשירי חשמל קטנים וסוללות, מפונה על פי הצורך ובתיאום. (פרטי אנשי קשר: עומר מתאגיד מ.א.י  058-6312869  או לשירלי חכם ממחלקת סביבה וקיימות 052-2455116).

בכל יישובי המועצה ישנם מרכזי איסוף ייעודיים לזרמים אלו. יש להקפיד שלא להשליך במקום פסולת מסוג אחר. מוקד המועצה (*9967) זמין לפניות בנושא תחת הקטגוריה "פינוי מיכלי מחזור".

 

פסולת גושית 

פסולת שאינה אורגנית ונפחה גדול כך שלא ניתן להשליכה לפח האשפה. גרוטאות כמו ריהוט שבור וישן, אופניים שבורים, יריעות ואריזות גדולות שמקורם מהבית ואינן מועברות למחזור או לתרומה ושימוש חוזר. יש לרכז את הפסולת על יד ריכוזי הפחים. על פי יום ההוצאה הקבוע ביישוב.

חשוב: פסולת גושית אינה כוללת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, גזם, פסולת בניין ו/או חומרים המועברים למחזור (אריזות פח כתום, קרטון, נייר, זכוכית ופלסטיק).

ערמה מעורבת לא תפונה!

גזם נוי  

פינוי הגזם הגנני מעמדות הפזורות ברחבי היישוב בהתאם לנוהל פינוי גזם וגרוטאות. יש להקפיד על הפרדה מלאה מכל פסולת אחרת.

פסולת אלקטרונית 

בכל יישובי המועצה הוצבו מכלי איסוף למכשירים קטנים וסוללות. מכשירי חשמל גדולים, מקררים וכו'– יתבצע איסוף בתיאום מראש מול מחלקת סביבה וקיימות (שירלי חכם יפרח).

* חשוב לדעת: בכל רכישה של מכשיר חדש חלה חובה על המוכר לקבל / לאסוף את הישן.
על מנת לוודא כי אתם מקבלים שרות זה יש לציין בעת הרכישה.

פסולת בניין

פסולת בניין היא תוצר הלוואי של עבודות בינוי, שיפוץ והתקנות בבתים. חומרים כגון בטון, אריחי קרמיקה, שברי מרצפות וקירות, ברזל, אבן, קורות עץ, משטחי קלקר גדולים, חומר מבודד לקירות, שברי בלוקים, חתיכות פרקטים וכו'.

הנחיות: חל איסור מוחלט על השלכת פסולת בניין ברחבי היישוב.

  • אין להשליך פסולת בניין בתוך הפחים הירוקים או בסמוך אליהם.
  • אין להשליך פסולת בניין במרחב ההיקפי של היישוב או מחוצה לו.

 מה כן אפשר לעשות?

אשכול נגב מערבי בשיתוף המועצה והמשרד להגנת הסביבה השיקו שירות מסובסד, ירוק, חדשני וחסכוני- בא לה מכולה השכרת מכולות פסולת בניין הכולל שירות מבוקר ומפוקח, טיפול והטמנת הפסולת באתרים מורשים בלבד.
להזמנת מכולה במחיר מסובסד התקשרו: 8261* . השירות ניתן גם לטיפול במקרים בהם מדובר בכמות קטנה של פסולת בניין (שק באלה).

מה עוד?

פסולת תעשייתית/ חקלאית אינה מטופלת על ידי המועצה. על כל ענפי הקיבוץ/ ענפי חקלאות, עסקים מקומיים ומפעלים להתקשר באופן ישיר מול קבלני פינוי מורשים ולדאוג לטיפול בפסולת במקום ע"י הצבת נפח אצירה ייעודי ומותאם.

לגבי ניילונים של חממות או צינורות השקיה, ניתן לפנות למפעלי מחזור שונים כדוגמת: מפעל נגב אקוטלוגיה, אומגה פלסט, ק.ב. תעשיות מיחזור, שחף שידרוג חומרי פלסטיים, דניאל בסביבה ועוד.

אנא סייעו לנו בשמירה על סביבת חיים נקייה ובטוחה,