דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

אחרי חודשים של עבודה, למרות ובהתאם למגבלות הקורונה, התקיים אתמול, יום חמישי 12.2.2021, כנס הוועדים לסיום התהליך האסטרטגי שהחל לפני כחצי שנה בהובלת צוות היגוי מגוון שהורכב מנציגי היישובים, נבחרי ציבור ועובדי המועצה. בסיום הערב הוזמנו כל תושבי המועצה להרצאת הזום של אביב לביא, עיתונאי גל"צ המתמחה באיכות הסביבה והקיימות, "מועצה ירוקה ביום שאחרי הקורונה".

כנס הוועדים התקיים השנה תחת מגבלות הקורונה. בכל יישוב התכנסו 10 נציגים, בשתי קפסולות לדיון במסמך האסטרטגי, תוצר חודשי העבודה של צוות ההיגוי. ביום ראשון הקרוב, 14.2.2021, תדון מליאת המועצה בתוכנית האסטרטגית ובהערות צוותי היישובים על התוכנית.

"בהחלטה לצאת לתהליך אסטרטגי בתקופת הקורונה יש מסר חשוב: במקביל להתמודדות עם הקורונה, אותה אנחנו עושים היטב, בעזרתכם, הנהגות היישובים והתושבים, אנחנו חושבים גם על המחר ומתכוננים אליו" אמר ניר זמיר, ראש המועצה, בפתח המפגש. "אני מודה מכל הלב לכל נציגי 13 היישובים שהגיעו היום למפגש הסיום" אמר ניר זמיר, ראש המועצה, בפתח האירוע. "אחת לכמה שנים צריך לעדכן ולהתאים למציאות המשתנה את חזון המועצה, את ערכי המועצה ואת המטרות האסטרטגיות שלה. זה החלק ההצהרתי, המצפן וכוכב הצפון של המועצה, הדרך בה אנחנו צריכים ללכת. זו הייתה עבודה מיוחדת של כל הצוותים ואני מודה לכולם".

לאחר אישור המליאה תימשך העבודה על התוכנית האסטרטגית שני צירים מקבילים: הכנת תוכניות עבודה ליעדים האסטרטגיים בצוותים שיכללו תושבים, נבחרי ציבור ועובדי מועצה ושיח עם התושבים ביישובים.

איתי זידנברג, מנהל אגף יישובים ואסטרטגיה:: "נקים צוותי עבודה מהיישובים והמועצה לכתיבת תוכניות העבודה כדי לחבר את התוכניות האסטרטגיות היישוביות לתוכנית האסטרטגית המועצתית. לפנינו תהליך מרתק ואנחנו נשמח לראות כמה שיותר מתושבי המועצה שותפים לתהליך".

העיתונאי אביב לביא הגיע למועצה בתחילת היום וביקר באתרים מרכזיים בתחומי איכות הסביבה והקיימות במועצה וביניהם: מפעל מיון הפסולת באתר דודאים, מכון המחקר גילת, אזור התעסוקה "עידן הנגב" ובכרמים, שם שמע סקירה על פרוייקטים של קיימות ואיכות סביבה המתקיימים בקיבוץ. איתי: "משבר הקורונה חידד את הקשר בין האדם והסביבה. בתוכנית הזו קיבלנו החלטה לעלות  מדרגה בנושא הקיימות ואיכות הסביבה".