דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

תוכניות לילדים ונוער בסיכון

 

״לגדול ביחד״

תוכנית למניעה של מצבי סיכון התפתחותי בקרב ילדים בגיל הרך (עד גיל 4).
התוכנית כוללת עבודה פרטנית בתוך המסגרת החינוכית, הכוללת הדרכה לצוות המטפל בפעוט ולהוריו.

שלהבת

תכנית מניעה וטיפול בסיכון המיועדת לילדי בתי הספר היסודיים במועצה, אשר נמצאים במצב של סיכון התפתחותי גלוי או סמוי.
התכנית מערכתית ומטרתה לאפשר שינוי במעגלי החיים: הנער, משפחתו, בית הספר והקהילה. בתכנית הדרכה הורית הניתנת על ידי מטפל משפחתי, שיעורי עזר הניתנים על ידי מורה טיפולי, מעקב וליווי שוטפים של עו"ס הישוב.

להבה

תכנית מניעה וטיפול בסיכון המיועדת לילדי חטיבת הביניים והתיכון, אשר נמצאים במצב של סיכון גלוי או סמוי.
התכנית מערכתית ומטרתה לאפשר שינוי במעגלי החיים: הנער, משפחתו, בית הספר והקהילה. בתכנית הדרכה הורית הניתנת על ידי מטפל משפחתי, שיעורי עזר הניתנים על ידי מורה טיפולי, מעקב וליווי שוטפים של עו"ס הישוב. במסגרת התכנית נבנות תכניות קהילתיות בחשיבה משותפת עם צוותי המניעה בישובים.

אפיקים

תכנית המיועדת לילדים ומתבגרים בכיתות א’-יב’ הזקוקים לקשר אישי וקרוב עם דמות סמכותית מיטיבה ואחראית. המשפחה אינה מהווה עבור ילדים ומתבגרים אלה מסגרת תומכת (מספקת), קיים סיכון מוחשי לפגיעה ועיכוב בהתפתחות הרגשית וישנה סכנת התדרדרות, שוטטות ועבריינות, התמכרויות והפרעות התנהגותיות. כמו כן אין המשפחה שותפה או פעילה בתהליך הטיפולי. התכנית מיועדת לילדים ומתבגרים שמשפחתם איננה עומדת בקריטריונים של תכנית שלהבת/להבה וזקוקים לליווי ותמיכה על מנת למנוע מצבי סיכון שונים. התכנית מספקת מדריך טיפולי המלווה את הנער\הילד בסביבה הטבעית של ביתו בהתייחסות לכלל קשייו הרגשיים וההתנהגותיים, עבודה על פי תכנית אישית המותאמת לנער\לילד ונבנית בשיתוף עמו.

יצירת קשר:

עם העובדת הסוציאלית של היישוב.

ההשתתפות בתוכנית כרוכה בתשלום מסובסד.