דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

שינוי משמעותי בתחום העבירות החקלאיות בקרובגאים להיות המועצה הראשונה מבין המועצות האזוריות שהצליחה להקים יחידת שיטור מועצתית!

ביום שלישי, 16.8.2022, פורסמה באתר דבר כתבה על פיילוט השיטור המועצתי שהחל אצלנו, במועצה האזורית בני שמעון בחודש מאי האחרון. ביחידת השיטור המועצתית משרתים 7 שוטרים ו-4 פקחים בעלי סמכויות מלאות. היחידה עובדת 24/7 ומצוידת בכלי רכב, נשק, מערכות קשר וסמכויות אכיפה.

גיל לפיד, מנהל אגף תפעול וסביבה במועצה מנהל את תפעול היחידה: "המטרה שלנו היא ליצור סביבת חיים מוגנת ולאפשר מרחב ביטחון אישי וקהילתי", הוא מספר. "את תוכנית העבודה בנה ניר זמיר, ראש המועצה, מתוך המפגש עם התושבים. לפני הפיילוט היו במועצה שני פקחים בלבד שעסקו בעיקר ברישוי עסקים ובאיכות הסביבה. לא היה להם שום סיכוי להיות נוכחים בכל השטח. אף תחנת משטרה עירונית באזור לא הייתה פנויה להתעסק בטרקטור שנגנב מהשדה וכל מנהל גד"ש היה מחפש מישהו שיעזור לו. סופסוף יש כתובת קונקרטית. יש יחידה ספציפית וזמינה שתיתן מענה לבעיות מהסוג שהוא מתמודד איתן".

 "מועצה שיש בה שיטור מועצתי ומוקד סוגרת חלק גדול מהבעיות של העבירות החקלאיות. במידה ויהיו עבירות, נוכל להשיג תיעוד ולתפוס את המבצעים. זה ישנה בצורה דראסטית את מצב החקלאים. הנוכחות, הזמינות והסמכות. אומר יועץ השר לביטחון פנים לטיפול בפשיעה החקלאית, סא"ל במילואים ניר סגל.

מוזמנים לקרוא את הכתבה המלאה >>> יועץ השר לביטחון פנים: "תוך שנה וחצי המציאות בתחום העבירות החקלאיות תשתנה משמעותית" (אתר חיצוני)