דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

טוב הקטע הבא קצת ארוך אבל כל כך שווה את העצירה. אנחנו ממליצים לקחת רגע כדי לתת להשראה לדבוק גם בכם.

זהו סיפור על קהילה אחת שבחרה לקחת את הקיץ אצל הנוער באופן קצת שונה וליצור עולם שלם של טוב. ובמקום לומר מה לא לעשות- הלכו על מה כן.
"הכל התחיל מישיבת צוות מניעה כשחשבנו איך נעבור את הקיץ עם הילדים והנוער באופן משמעותי ואיכותי. בהשראת קהילה אחרת- הברקנו עם פתרון שונה מבדרך כלל- לכוון ולגרום להם לעשות דברים אחרים- טובים, מעצימים ומחברים. קראנו לזה "אתגר ה30". 30 ימים בהם הנוער לוקח על עצמו אתגרים אישיים כפרטים או למען האחר" מספרת מנהלת הקהילה.

האתגרים שהנוער לקח על עצמו היו מעוררי השראה ומדבקים! אתגרים ספורטיביים, זמן איכות עם המשפחה, זמן קריאה ועוד רעיונות יצירתיים שהגיעו בלי סוף – והילדים מצידם עשו הכל כדי לעמוד באתגר האישי, גם בזמן חופשות! בלי שישימו לב, תחושת העשייה וההצלחה של הנוער הדביקה מהר את הקהילה כולה מבוגרים, משפחות צעירות וותיקות ואפילו כאלה שאין להן ילדים באתגרים עם אופי של נתינה ועשיית טוב למען הזולת.

עם תחושת משמעות אדירה שליוותה את החודש הזה עלו והוגשמו עוד חלומות ורעיונות נוספים בקהילה – מתיקון אופניים ומכירה, יריד מיוחד של תבשילים תוצרת בית שהכסף נתרם לנזקקים, הכנת סלי מזון ועוד כשמטרת העל- להפוך את הלימון (-החופש הגדול, בו עודף הזמן של הילדים מהווה אתגר להם ולכולם) ללימונדה שלא מפסיקה לתת! (זמן בו הנוער פורח ומושך אחריו את הקהילה כולה) וכל זה באווירת כן אחד גדול – יש רעיון? קדימה! אח"כ נחשוב על האיך… והתוכניות שלהם לא נגמרות עכשיו הם ממשיכים להקמה של מגרש כדורעף לרווחת התושבים, פינת זולה עם פויקה שיהיה מקום נעים להתחבר בו.

קהילת שומריה, אתם מרגשים ומעוררי השראה! תודה על השיתוף והצצה לכל הטוב שקורה אצלכם, הרחבתם לנו את הלב!