דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

 

במועצה שלנו קיימים שלושה בתי ספר ממלכתיים בהם לומדים ילדים מיישובים ורקעים שונים. הכיתות בשלושת בתי הספר מאוכלסות עם שלושים ויותר תלמידים בכתה כשלכל תלמיד הצרכים היחודיים לו. מול כל המגוון הזה עומדת בדרך כלל מורה יחידה ובתי הספר משוועים לסיוע נוסף. לצד זאת, קיים גידול  בשיעור האזרחים הוותיקים היוצאים לגימלאות בארץ בכלל, וביישובי המועצה. אנשים בעלי השכלה, מיומנויות וניסיון חיים עשיר, לרוב עדיין עתירי אנרגיה ומוטיבציה אשר מסוגלים לתרום לחברה ולהיות שותפים לעשייה משמעותית אשר לוקחת בחשבון את ניסיונם העשיר.

שילוב שני גורמים אלו, אוכלוסיית הילדים הזקוקה לחיזוק, ואוכלוסיית הפנסיונרים אשר באפשרותה לספק את החיזוק, הוביל לשיתוף פעולה של מחלקת החינוך במועצה, יחידת ההתנדבות בני שמעון ועמותת "ידיד לחינוך", עמותה הפועלת בכל הארץ ונתמכת ע"י משרד החינוך.  במסגרת שיתוף פעולה זה שולבו מתנדבי ידיד לחינוך בני שמעון בבתי הספר היסודיים [שלב ראשון בממלכתיים]. המתנדבים, הנקראים "תומכי הוראה", משתתפים לאורך השנה במפגשים המעשירים את עולמם ויכולתם לפעול לטובת התלמידים. מטרות העל של העמותה הן: לסייע לתלמיד לטפח דימוי עצמי חיובי, לטפח תחושת מסוגלות, ולאפשר מפגש בין דורי פורה.

שולמית פלד, מתנדבת, מובילת ההתנדבות של קבוצת מתנדבי "ידיד לחינוך" בני שמעון: "המתנדב במערכת החינוך יחווה תחושת שייכות לקבוצת איכות הפועלת לקידום החינוך ובד בבד יחוש תרומה לאיכות חייו האישיים. אדם התורם מזמנו למען האחר חש שבריאותו משתפרת, יש לו  תוכן  מטרה ומשמעות לחיי היום יום שלו. מי שתורם, תורם קודם כל לעצמו,. ולכן הרווח הוא של המתנדב והתלמיד כאחד".

ביום חמישי 11.4.2019 התקיים במועצה אחד ממפגשי ההעשרה לקבוצה זו. ניר זמיר, ראש המועצה, אמיר ברזילי מנהל אגף החינוך, עידית אטינגר, מנהלת האגף לשירותים חברתיים ומיכל עובדיה, רכזת ההתנדבות, בירכו את המשתתפים והביעו את תודתם ואת הערכתם הרבה לפעילות המיוחדת והמשמעותית של קבוצת מתנדבים זו.

"כדי להתנדב אין כל צורך להיות עם רקע חינוכי כלשהו" מוסיפה שולמית. "כל מתנדב פועל בתחום ההתעניינות והכישורים שלו. ההתנדבות נבנית במשותף, על פי הרצון ויכולת המתנדב מול הצרכים של התלמידים. היא תעשה עם קבוצת ילדים או ילד אחד. בכל בית ספר קיים איש קשר האחראי על המתנדבים והוא יחד עם מחנכת הכיתה מהווים כתובת עבורם".

אנו רואים חשיבות בהרחבת מעגל המתנדבים ובהרתמות לטובת התנדבות בבתי הספר. אם את או אתה בריאים, שמחים, אוהבים ילדים, בעלי לב פתוח ויכולת הכלה ובעיקר רצון לתרום תרומה משמעותית לעצמכם ולדור העתיד אתם מוזמנים ליצור קשר:

מיכל עובדיה, רכזת ההתנדבות המועצתית במייל: michalo@bns.org.il או בטלפון: 050-6223580

שולמית פלד, מובילת ההתנדבות של קבוצת מתנדבי "ידיד לחינוך" בני שמעון בטלפון: 054-6614250

מיכל עובדיה, רכזת ההתנדבות במועצה