דלג לתוכן
מוקד המועצה: 08-6257900

ט"ו באב נחגג במועצה באווירה המדהימה של ג'ו אלון ביער ביום חמישי, ט"ו באב תשפ"ב, 11.8.2022. יותר מ-500 מבקרים הגיעו לטעום יין מעשרות יקבים מרחבי הארץ ואוכל טעים מדוכני האוכל המשובחים ולהסתובב בין הדוכנים. שיא האירוע היה הופעתו של דיוויד ברוזה שנתן לנו ערב קסום, רומנטי, נוסטלגי. היה מושלם!

אירוע זה היה סיומו של קיץ גדול באירועים שהתקיימו במרכז ג'ו אלון, העובר בחודשים האחרונים התפתחות והתחדשות. במרכז יער שבג'ו התקיימו במהלך הקיץ קייטנות שמחברות את הילדים לטבע, לקיימות ולחקלאות. תוכנית 'בית ילדים ביער' שהפגישה בין ילדי קיבוץ שובל לילדי רהט. המפגש הבלתי אמצעי והפעילות המשותפת מחזקת את ההכרות ותורמת לחיים המשותפים. גם תוכנית "פני שדות", שמכירה לילדים את עבודת החקלאים שלנו בבני שמעון הייתה הצלחה גדולה וכעת אנו פועלים לשלב אותה בבתי הספר במועצה כחלק מחיזוק ההיכרות עם הקהילה. לצידן של כל אלו התקיימה גם קייטנת קיימות במסגרתה נהנו ילדי הגנים מיישובי המועצה מסדרת פעילות המחברות בין יצירה לטבע.

בג'ו אלון ממשיכים לעסוק בשימור מלאכות היד העתיקות. במהלך הקיץ נערכו סדנאות של הכנת סבונים מחומרים טבעיים, מלאכת הפסיפס, בישול ופרויקט מקסים של נגרות קהילתית במהלכה 15 בני נוער וש"ש בנו ריהוט לביה"ס נווה מדבר ועסקו בפעילויות אירוח לילדי להבים עומר וישובים בסביבה. תוכנית יזמות נוער מרכז יער ג'ו אלון, בשיתוף עם מבואות הנגב והאגף לשירותים חברתיים נמשכה במהלך החופש הגדול ובני הנוער שמשתתפים בתוכנית למדו איך מכינים חומוס ואיך משווקים אותו.

מרכז ג'ו אלון עובד קשה גם כדי לשלב תרבות איכותית ולהביא אומנים, אירועים ומופעים מהשורה הראשונה. תחום התרבות במרכז נפתח עם יסמין מועלם במופע סוחף. פסטיבל חיבורים, שכללה הופעה של שולי רנד וקבלות שבת מועצתיות המבוססות על כוחות מקומיים שכללו מוזיקה ופעילות לילדים הוסיפו נדבך של חיבורי קהילות במועצה.

אירועי הקיץ יסתיימו ביום חמישי, 18.8.2022, עם אירוע ג'ו מרקט שני, יריד האיכרים והמעצבים של בני שמעון והפעם באווירה יוונית ססגונית – מוזמנים להגיע!