תוכניות לילדים ונוער בסיכון

קבוצת הורים – פיתוח כישורים ומיומנויות חברתיות של ילדים בעידן המודרני

פלייר - טיוטה (003)האתגרים שעומדים בפנינו כהורים המגדלים את ילדיהם בעידן הרשתות החברתיות הולכים וגדלים.

אנו יודעים כי כישורים חברתיים ומיומנויות חברתיות הם תחומים עליהם ניתן להתאמן, בדומה למשחק בכדור יש כאלו שמשחקים יותר בטבעיות ויש כאלו הצריכים תיווך, אימון וסבלנות.

אנו רוצים לסייע להורים לילדים עם קשיים במיומנויות חברתיות – לתמוך בילדם, להיות דמות מכילה ולסייע להם להתאמן וללמוד על המיומנויות החברתיות ודרכים לניהול קונפליקטים.

 

אנו מזמינים אתכם להצטרף לקבוצת הורים שתימשך 12 מפגשים (אחת לשבוע, במתחם המועצה)

בימי שלישי בין השעות: 20:45-22:30

תאריך פתיחה מתוכנן 15.11.16

 

מוזמנים זוגות הורים לילדים בכיתות ג‘-ו'

השתתפות הורים לכל התוכנית 250 ₪

 

המתעניינים מוזמנים לפנות:

שי פיגלמן, עו“ס באגף לשירותים חברתיים – 054-5487580

מור בקון, פסיכולוגית בשרות הפסיכולוגי החינוכי – 052-3640321

 

 

דרושים סטודנטים/יות לטיפול בילדים ובני נוער בסיכון

עבודה עם נוער בסיכון - חדש - מוקטןמחפש/ת עבודה שהיא גם חוויה מהנה, משמעותית, מאתגרת ומלמדת? לתכנית מניעה וטיפול לילדים, בני נוער בסיכון ומשפחותיהם דרושים/ות סטודנטים/יות לליווי באוריינטציה לימודית וטיפולית ביישובים.הזדמנות מצויינת ללמידה וצבירת נסיון!

ניתן לשלוח קורות חיים למייל michalb@bns.org.il או לפקס מספר 08-9915891.
רק פניות מתאימות יענו.

 

 

״לגדול ביחד״

תוכנית למניעה של מצבי סיכון התפתחותי בקרב ילדים בגיל הרך (עד גיל 4).
התוכנית כוללת עבודה פרטנית בתוך המסגרת החינוכית, הכוללת הדרכה לצוות המטפל בפעוט ולהוריו.

שלהבת

תכנית מניעה וטיפול בסיכון המיועדת לילדי בתי הספר היסודיים במועצה, אשר נמצאים במצב של סיכון התפתחותי גלוי או סמוי, התכנית מערכתית ומטרתה לאפשר שינוי במעגלי החיים: הנער, משפחתו, בית הספר והקהילה. בתכנית הדרכה הורית הניתנת על ידי מטפל משפחתי, שיעורי עזר הניתנים על ידי מורה טיפולי, מעקב וליווי שוטפים של עו"ס הישוב.

להבה

תכנית מניעה וטיפול בסיכון המיועדת לילדי חטיבת הביניים והתיכון, אשר נמצאים במצב של סיכון גלוי או סמוי, התכנית מערכתית ומטרתה לאפשר שינוי במעגלי החיים: הנער, משפחתו, בית הספר והקהילה. בתכנית הדרכה הורית הניתנת על ידי מטפל משפחתי, שיעורי עזר הניתנים על ידי מורה טיפולי, מעקב וליווי שוטפים של עו"ס הישוב. במסגרת התכנית נבנות תכניות קהילתיות בחשיבה משותפת עם צוותי המניעה בישובים.

אפיקים

תכנית המיועדת לילדים ומתבגרים בכיתות א’-יב’ הזקוקים לקשר אישי וקרוב עם דמות סמכותית מיטיבה ואחראית. המשפחה אינה מהווה עבור ילדים ומתבגרים אלה מסגרת תומכת (מספקת),קיים סיכון מוחשי לפגיעה ועיכוב בהתפתחות הרגשית, ישנה סכנת התדרדרות, שוטטות ועבריינות, התמכרויות והפרעות התנהגותיות. כמו כן אין המשפחה שותפה או פעילה בתהליך טיפולי. התכנית מיועדת לילדים ומתבגרים שמשפחתם איננה עומדת בקריטריונים של תוכנית שלהבת/להבה וזקוקים לליווי ותמיכה על מנת למנוע מצבי סיכון שונים. מדריך טיפולי המלווה את הנער\הילד בסביבה הטבעית של ביתו בהתייחסות לכלל קשייו הרגשיים וההתנהגותיים. עבודה על פי תכנית אישית המותאמת לנער\לילד ונבנית בשיתוף עמו.

יצירת קשר:

עם העובדת הסוציאלית של היישוב.

ההשתתפות בתוכנית כרוכה בתשלום מסובסד.