תהליך אסטרטגי 2017

מיפגש סיכום שולחנות עגולים 2017

"אני מאד גאה שתהליך כזה מתקיים במועצה האזורית בני שמעון, בכוחות מקומיים, ומגיע לתוצרים כאלו. אני מבטיחה לכם שכמו שהתוצרים של התהליכים האסטרטגיים האחרים הפכו למציאות גם תוצרי התהליך הזה ישולבו בקרוב מאד בעשייה היום יומית של המועצה ויהפכו למציאות ולחלק בלתי נפרד מאיתנו" אמרה סיגל מורן, ראשת המועצה, בסיום תהליך השולחנות העגולים 2017, במפגש אחרון שהתקיים בתחילת חודש יולי.

במסגרת המפגשים פעלו 4 שולחנות עגולים: "תכנון בונה קהילה", בראשותו של ולדימיר פיצ'קר, מהנדס המועצה, "מערך השירותים המוניציפליים בראייה סביבתית", בראשותה של הדרה גורפינקל, מנכ"לית המועצה, "קהילה של קהילות", בראשותה של עידית אטינגר, מנהלת האגף לשירותים חברתיים, ו"פיתוח אזורי" שהתחלק ל-3 מעגלי משנה, שעסקו בתיירות, יזמות וחקלאות. אליהם הצטרפה מעבדת החינוך שפעלה לאורך השנה. במהלך הדיונים עלו 4 נושאים בכל השולחנות: ההנהגה המקומית ביישובים, מעורבות ושיתוף הציבור, שיתופי פעולה בין היישובים ורצון לקדם פרוייקט דגל מועצתי.

 

 

שולחנות עגולים – מיפגש שני

ביום חמישי 2/3, התקיים המיפגש השני של השולחנות העגולים. תושבים, פעילים ונציגי הנהגות הקהילות המשיכו את הדיונים שהחלו לפני חודש. השולחנות העגולים הם חלק מתהליך אסטרטגי 2017 לגיבוש פני המועצה ויישובים בשנים הקרובות.

השולחנות עוסקים בנושאים מגוונים: תכנון בונה קהילה, קהילה של קהילות, מערך השירותים המוניציפאליים, חקלאות, תיירות, יזמויות.

 

 

מיפגש ראשון, 2.2

תחת הכותרת ""כשאהיה גדול – איך גדלים ונשארים קהילה" הגיעו כמאה בעלי תפקידים ופעילים מיישובי המועצה, ביום חמישי, 2.2, לביה"ס "מבואות הנגב" בקיבוץ שובל, כדי להיות שותפים במיפגש "השולחנות העגולים" שהוא חלק מהתהליך האסטרטגי החדש, שהחל לפני כחצי שנה במיפגש הוועדים שהתקיים ביוני 2016. בפתח המיפגש סקרה סיגל מורן, ראשת המועצה, את התהליכים האסטרטגיים שקיימה המועצה בעבר ואת מצבם של המועצה והיישובים והצפי לשנים הקרובות בתחומים השונים.

בסיום הסקירה של סיגל התחלקו המשתתפים בין 4 השולחנות העגולים. מטרת השולחן "תכנון בונה קהילה" בראשותו של ולדימיר פיצ'קר, מהנדס המועצה הוא הצורך בגיבוש עקרונות לתכנון המרחב הפיזי בתוך היישובים בראייה קהילתית ו הגעה להסכמה על הכללים לתכנון העיצוב העתידי. מטרת השולחן "מערך השירותים המוניציפליים בראייה סביבתית" בראשותה של הדרה גורפינקל, מנכ"לית המועצה, הוא שיפור וייעול תפיסת העבודה של מערך השירותים המוניציפליים הניתנים על ידי המועצה והיישובים, וגיבוש עקרונות לסביבה מקיימת בתחומים אלו. מטרת השולחן "קהילה של קהילות", בראשותה של עידית אטינגר, מנהלת האגף לשירותים חברתיים, לעסוק באפיון הקהילתיות העתידית וגיבוש דרכים לחיזוקה תוך קידום מודלים של שיתוף פעולה בין המועצה ליישובים ובין היישובים לבין עצמם. שולחן "פיתוח אזורי" התחלק ל-3 מעגלי משנה שעסקו בתיירות, יזמות וחקלאות.

המפגשים הבאים יתקיימו ב-2 וב-23 במרץ. מליאה מורחבת להצגת התוצרים והחלטה על המשך התהליך תתקיים ב-2 באפריל.