משטרה וקהילה

 

בטיחות לקראת פתיחת שנת הלימודים

לקראת החזרה למסגרות הלימודים (בשעה טובה…)  מזכיר לכם לשים לב לנושא חגירה נכונה של ילדכם – לכל גיל ומשקל יש את התקן הבטיחות המתאים לו. באתר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים תמצאו חומר רב בנושא זה, מצורף קישור לעלון המסכם את הנושא:

http://www.rsa.gov.il/hasbara/kampeinim/documents/alonmoshavhetkeneyrisun.pdf

במהלך כל השנה מתבצעת אכיפה מוגברת בתחום זה, אנא הקפידו למלא אחר הוראות החוק. בסופו של דבר, מדובר בחיי ילדכם.

החופש הגדול מאחורינו ושנת הלימודים חדשה בפתח. זכרו, יש לכם אחריות גדולה!

כשתלוו את הילדים לבתי הספר והגנים הקפידו על כללי הזהירות שמצילים חיים:

  • סעו לאט סמוך למעברי חציה למוסדות חינוך ותנו זכות קדמי להולכי הרגל.
  • הימנעו מהסחות דעת בזמן הנהיגה התרכזו בכביש ולא בטלפון הסלולרי.
  • הקפידו על חגירת הילדים והתאמת התקני הבטיחות לגילם.
  • הורידו את הילדים רק בצד של המדרכה.
  • אל תאפשרו לילדים מתחת לגיל 9 לחצות כביש לבד והסבירו להם את כללים לפני חציית בכביש.
  • בסיום הנהיגה ודאו כי לא שכחתם אף אחד במושב האחורי.

שב ומזכיר לנופשים מביניכם, דאגו להשאיר הוראות הפעלה לבית אצל שכן שאתם סומכים עליו – מישהו שיאסוף את העיתונים הזרוקים בכניסה לבית, ידליק ויכבה את האורות, יזיז את הרכב שהושאר בחניה וכו'. בנוסף, תשתדלו לא להעלות תמונות ודיווחים מהנסיעה שלכם בזמן אמת. הפורץ ישמח מאוד לשמוע שאתם בתאילנד לשבועיים הקרובים ביחד עם כל המשפחה…

יחד נעבור את שנת הלימודים בשלום.

שתהיה לכולנו שנת לימודים מוצלחת, פוריה ובטוחה.

אבי אור-חן, שיטור קהילתי בני שמעון

 

יום קהילה ומשטרה בעדנים

היום, יום שלישי, 15.8 התקיים יום קהילה ומשטרה בפנימיית עדנים. בני הנוער בפנימייה זכו לשמוע על זיהוי פלילי, אמצעי הסוואה, אמצעים לפיזור המונים, לראות את תוכנו של אמבולנס ולשמוע הסברים על פעילותו ולהתנסות בירי פיינטבול. בנוסף לכך זכו הילדים לראות הדגמה של פרשים מיחידת הפרשים של המשטרה ותרגילי חיפוש ותקיפה עם כלבים מאומנים. בני הנוער זכו גם לראות רובוט משטרתי ולשמוע על עבודתו של חבלן המשטרה. מי שהיה רעב זכה לקבל פיתה בדואית וקפה אותנטי. את הפעילות יזם וארגן אבי אור-חן, השוטר הקהילתי של המועצה. אדם כהן, מנכ"ל פיל טונה סייע ותרם להצלחת היום. היה חם!

לכל התמונות, מהיום הזה, ליחצו כאן

 

 

מפקדת הנוער מכייפים בפיינטבול כרמים

באירוע הסיכום של פרוייקט מפקדת הנוער בבית הספר מבואות הנגב יצאו ביום ראשון, 3/5, עשרים התלמידים שהתנדבו למפקדת ליום כיף בפיינטבול בקיבוץ כרמים. היום התחיל בנסיעה בניידות משטרה ממבואות הנגב לכרמים. חיים יצחקי, משק הבטחון של כרמים קיבל את פני בני הנוער בארוחת בוקר ולאחריה בירך אלי פרץ, מנהל בית הספר את התלמידים.  לאחר משחק פיינטבול מהנה זכו המתנדבים לטיול שטח בגזרת המועצה בהנחייתו של חיים, מדריך טיולים בהכשרתו. התלמידם חזרו לבית הספר עייפים אך מרוצים מאוד!!

לגלריית התמונות, ליחצו כאן

 

 

 

מבצע אנדרטת יפתח

בשיתוף פעולה בין השיטור הקהילתי שלנו, צה"ל וקק"ל נוקתה היום, יום ראשון, 30/4, אנדרטת יפתח לכבוד יום העצמאות תשע"ז.

 

גימלאי מכון ויצמן לומדים אצלנו

קבוצה של גימלאי מכון ויצמן למדע ברחובות הגיעה היום, יום ראשון, 30/4 לביקור במועצה. הגימלאים סיירו ברחבי המועצה, ביקרו בבסיס מג"ב במועצה כדי ללמוד על פעילות מג"ב ביישובים ובמועצה ולאחר מכן יצאו לתצפית להב שם שמעו הרצאה קצרה מפיו של חיים יצחקי, מש"ק הבטחון של קיבוץ כרמים.

 

 

השיטור הקהילתי ניפגש עם בני נוער והורים

עדנים 1 (2)סדרה של פעילויות ומפגשים במסגרת השיטור הקהילתי התקיימו בחודשים האחרונים ברחבי המועצה. במהלך חודש מרץ שמעו חניכי פנימיית עדנים הרצאה בנושא בריונות ברשת מפיו של, רס"מ אבי אור-חן, השוטר הקהילתי. בהמשך ישמעו חניכי הפנימייה הרצאות נוספות בנושאים כמו אחריות פלילית, אלימות וסמים. בקיבוץ שובל העבירה לילך עטייה, קצינת מניעה מחוז דרום, הרצאה להורים ובני נוער על אחריות פלילית, אלימות, אלכוהול, סמים ובריונות ברשת ובביה"ס "מבואות הנגב" פגשו תלמידי שכבה ט' הפעילים במפקדת הנוער את עו"ד אורלי פיטוסי, מזכירת התובע הראשי במחוז דרום, אלון אלטמן. עו"ד פיטוסי הרצתה לתלמידים על מבנה הפרקליטות ועל התהליך שעוברת תביעה פלילית מרגע התלונה ועד להגשת כתב האישום.

 

לגלריית התמונות המלאה, ליחצו כאן

 

מפקדת נוער ב"מבואות הנגב"

השבוע התקיים המיפגש הראשון של מפקדת הנוער בבית הספר "מבואות הנגב". מפקדת הנוער כוללת 20 תלמידים מכיתה ט' במסגרתה יקבלו בני הנוער, ב-10 מפגשים, מידע בנושא משטרה, שיטור וקהילה. בסיום סדרת המפגשים יהפכו חברי מפקדת הנוער לשגרירי המשטרה בבית הספר ויסייעו לשוטר הקהילתי, אבי אור-חן להעביר הרצאות בנושא לתלמידי בית הספר.

 

יום משטרה בפנימיית עדנים

ב-8 בדצמבר התקיים יום היכרות עם המשטרה ועבודת השיטור בפנימיית עדנים. כ-50 תלמידי הפנימייה זכרו להדגמות של היחידות השונות בפועלות במשטרה.

 

יום משטרה לגנים בקיבוץ דביר

בחודש יולי התקיים יום משטרה בגני הילדים בקיבוץ דביר. הילדים נפגשו עם אבי אור-חן, השוטר הקהילתי של המועצה, זכו לפגוש כלבן משטרה ולראות את עבודתו וקינחו בארטיקים טעימים.