תרבות יהודית

מעגלי נשים – הבית הזה בקטמנדו

ביום שני, 20/2, התקיים ערב מעגלי נשים בקיבוץ להב. במסגרת הערב צפו המשתתפות בהצגה "הבית הזה בקטמנדו" המספרת את סיפור חייה של שליחת חב"ד בקטמנדו, חני לפשיץ.

ההצגה עסקה בסיפורי שליחות, סיפורי חיים של מטיילים, סיפורי האירועים מרעידת האדמה, הסופות בהרים וברצח שליחי חב"ד בבומביי. חיים של מסירות ונתינה.

היה ערב מקסים! מעורר השראה ותודעת שליחות ומשאיר נק' למחשבה.

 

 

זיו שילון בנבטים

זיו שילון 3 (2)ביום ראשון, 13/2, בנבטים, סיפר סרן זיו שילון, שנפצע אנושות בפעילות מבצעית בעזה ב-2012, על מסלול השיקום שעבר ועל השתתפותו במרתון ברלין ספטמבר האחרון ואימוניו לקראת תחרות איש הברזל.

שילון הרצה בפני אולם מלא בנוער, צעירים ומבוגרים, שהיו מרותקים לסיפור חייו. ההרצאה הייתה ייחודית ומרתקת, מעוררת השראה ונקודות למחשבה. הסיפור על תהליך שיקומו הוא סיפור מופלא ומעורר השראה על כוחה של הנפש והתמודדות עם אתגרים. בזכות מוטיבציה וכוח רצון הצליח שילון לצלוח אתגרים גופניים, לרבות כאלו שנחשבו בעיניו לבלתי אפשריים גם בנסיבות רגילות.

לתמונות נוספות, ליחצו כאן

 

 

חסידים וחלוצים נפגשים לעונג שבת

חלוצים וחסידים מוקטןהלב והמעיין מארחים את שלמה גרוניך – חסידים וחלוצים בגעגוע משותף בישראל של המאה ה 21.

הלב והמעיין מפגישים מחדש מסורות מופלאות של ניגון ושירה מחצרות חסידים עם שירת חלוצים עבריים סוערת וגעגוע חי ואישי לעולם שכולו שבת החלוצים העבריים בארץ ישראל פעלו ליצור תרבות עברית חדשה, אך בשיריהם צצו מבלי משים גם קולות ניגונים חסידיים וזמירות שבת עתיקות שנשתלו בליבם בבית אבא.

בימינו, כמה דורות אחרי, מתחולל תהליך מרתק ברחבי הארץ של התחדשות שפת התפילה ושל כינון תרבות עברית-עכשווית שאינה חוששת לנהל דו-שיח עם שורשיה.

במה לקהילה, קיבוץ כרמים, כ"ה תשרי תשע"ז, 27/10, בשעה 21:00.

כרטיסים: 30 שקלים באתר המועצה.

 

 

 

 

ישי ריבו וחנן בן ארי – מופע בהפקת המחלקה לתרבות יהודית

_MG_7538 (2)ביום ראשון, 21.8, התקיים אירוע ענק של המחלקה לתרבות יהודית של בני שמעון מופע מוזיקלי של הזמרים ישי ריבו וחנן בן ארי באמפיתיאטרון של מיתר בהשתתפות 1200 איש.

עמלה על המופע מנהלת המחלקה לתרבות יהודית: צפי פורת ורב המועצה, הרב גבי קדוש. המופע היה בשיתוף שלוש מועצות אזוריות בני שמעון מיתר והר חברון

תודה מיוחדת לסיגל מורן ראש המועצה על הגיבוי והעזרה וליוסי טוביאנה על שיתוף הפעולה במכירת הכרטיסים באינטרנט.

לגלריית התמונות מהמופע, ליחצו כאן

 

 ערב נשים בתאשור

ביום שלישי, 5/7, התקיים ערב תרבות יהודית לנשים ונערות בתאשור.

הערב החל בהפרשת חלה עם לימור בן סימון שלאחריה התקיימה הופעה של עודד מנשה ועדן הראל.

150 נשים השתתפו בערב מוצלח ומהנה בהפקת המחלקה לתרבות תורנית במועצה.

לתמונות, ליחצו כאן

 

 

"חדגא ופולקע" ב"יובלי הנגב"

תלמידי ביה"ס "יובלי הנגב" צפו בהצגה "חדגא ופולקע" בסיום סבב הצגות ביישובים.

לתמונות, ליחצו כאן