בזכות המועצה לא בוטל פסטיבל הגמל

בסוף השבוע הראשון של דצמבר, 1-2 בדצמבר, קיימה תנועת השומר הצעיר במועצה את "פסטיבל הגמל", סמינר הכשרה לבעלי תפקידים בקנים. בית הספר "מבואות הנגב" אירח את 46 החניכים משכבות ט'-י' מקיני המועצה בנוסף לכ-80 חניכים מבאר שבע, חוף אשקלון, אשקלון, אשכול וקרית גת. החניכים עברו הכשרה להובלת הקנים, וקיבלו כלים להדרכת מאות חניכים. בסיום הסמינר קיבלו כל המדריכים את סיכות האזור בטקס מרגש.

הפסטיבל השנתי היה אמור להתקיים בקיבוץ יד מרדכי, אבל לאור המצב הבטחוני ששרר בסוף השבוע באזור נאלצו מארגניו למצוא במהירות מיקום חלופי. אנשי המועצה נרתמו לעניין והפסטיבל הועבר ברגע האחרון לבית הספר "מבואות הנגב"

אייל כהן, רכז אזור דרום: "רציתי להגיד תודה גדולה בשם כל אזור דרום, צוות מדריכים ובעיקר החניכים/ות, על שעזרתם ואפשרתם לנו לקיים את סמינר "פסטיבל הגמל" לאחר שהמצב הבטחוני אילץ אותנו להעביר את מיקום הסמינר ברגע האחרון מיד מרדכי.

תודה גדולה לאלי, שאירח אותנו ברגע האחרון בשטח בית הספר ובזכותו הצלחנו לקיים את הסמינר. תודה לאיה ורונה שאירחו את הצוות שהגיע ערב לפני בבית הילדים בקיבוץ. תודה לטל ולדוד חמו שעזרו לנו לדאוג למזרונים שהיו חסרים בעקבות המעבר. ותודה להגר ואילון מהמרכז החברתי שעזרו לפתור מיני בעיות שצצו תוך כדי המעבר.

אפשרתם/ן ל-120 חניכים מבאר שבע, חוף אשקלון, אשקלון, אשכול, קרית גת וכמובן בני שמעון, המהווים את המנהיגות של האזור, לעבור סמינר שהכשיר אותם להוביל את הקנים, להדריך מאות חניכים, ולבנות חברה טובה יותר.

אנחנו מעריכים את הבית שיש לתנועת השומר הצעיר במועצה שבעבר ובטח בעתיד יאפשר לנו יחד לבנות דור חדש של מנהיגים/ות לחברה הישראלית!

חזקו ואמצו!