עידן הנגב – ינואר 2018

 

דף מידע על התקדמות והתפתחות פארק התעסוקה עידן הנגב 1/2018

עת כניסת השנה האזרחית החדשה, עומדת עידן הנגב בפני אתגרים משמעותיים בביסוס אזור התעסוקה ומעבר משמעותי משלבי בניית מפעלים לשלבי פתיחתם, העסקת עובדים רבים בהם ומבחינתנו העמקת השירותים הניתנים למפעלים.

  • תכנית העבודה לשנת 2018 ותקציב עידן הנגב אושרו בדירקטוריון החברה ומראים צמיחה והעמקת שירותים. אני סמוך ובטוח שהחברה תעמוד ביעדים שהציב לה הדירקטוריון.
  • בימים אלו ניתן לראות את עבודת הכלים הכבדים של קרן קיימת לישראל לאורך הסוללה ומורדות נחל גרר מצפון למפעל סודהסטרים, בין כביש 40 לכביש עומר אל מוכתאר ברהט. עבודות אלו, שיסתיימו בנטיעות עצים ושתילים בט"ו בשבט, יבססו את הסוללה ויעשירו את האזור בנוף עצים שיינטעו סביבנו. בנוסף, חלק מהעצים יהיו עצי פרי שעם הזמן יהוו בוסתן נאה וטעים לרווחת הקהילות הסובבות את עידן הנגב והמבקרים.
  • מכרז הקמת בית עידן הנגב מוכן ובימים הקרובים יצא לאור. קבלנים מדרגה ג'/4 מוזמנים להגיש הצעותיהם. אני תקווה כי עד לאמצע ולא יאוחר מסוף שנת 2019 נוכל לעבור למעון הקבע של הנהלת עידן הנגב ולפתוח את הבניין כולו לפעילות האזורית המתוכננת בו כולל: אודיטוריום, כיתות לימוד והכשרה, חדרי ישיבות, אולמות יצור, ומרכז להעצמת המשפחה והאישה העובדת הנתמך ע"י מכון טריגובוף.
  • הגז הטבעי כבר זורם בצינורות ואני שב ומזמין מפעלים להתקשר עם חברת נגב גז טבעי שאחראית על חלוקתו בנגב ובכך להתחבר לאספקת גז שתועיל גם לאקולוגיה ולא פחות לרווחי המפעלים.
  • אני צופה כי כבר בשנת 2018 יוכלו רכבים להיכנס מכביש 6 צפון לעידן הנגב שלא דרך צומת להבים. כמו כן, לצומת זה יסתיימו השנה תכניות שדרוג הצומת והפיכתו למחלף מלא וללא רמזורים.
  • תכניות האונה הדרומית כבר בוועדה המחוזית בהליכי הפקדה ואני מקווה כי אישורן יסתיים במהלך השנה.
  • עלייה בכמות העובדים הכללית במפעלי עידן הנגב שכבר היום עוברת את ה-2000 עובדים מהמגזרים השונים, מדגישה את ההיתכנות ואת תפיסת העולם של הקמת אזור התעסוקה המשותף באזור שנבחר "צומת להבים-רהט" על צירי תנועה מרכזיים וקרוב ליישובים בהם קיימת מצוקת תעסוקה.

השלב הבא הוא הצמחת שיתופי פעולה בין המפעלים לבין עצמם ויצירת מערכת קיימות פנימית בעידן הנגב.

  • אחד הדגשים של עידן הנגב הינו "בונים תעשייה, מפתחים תרבות ויוצרים שפה". דגש זה הוא המנחה אותנו כגוף המנהל את אזה"ת בפעולותינו השונות למגזרים והמפעלים השונים.
  • לאחרונה שודרג והונגש אתר האינטרנט שלנו ואני מזמין אתכם להתעדכן באופן רצוף בפרסומים שבו ואף להשתמש בו כפלטפורמה לפרסום משרות והודעות מהמפעלים וכן קישורים לאתרי המפעלים.

אני מאחל לכולנו המשך בנייה ענפה והצלחה בשנת 2018.

בברכה,

משה פאול
מנכ"ל עידן הנגב