עידן הנגב – עדכון ינואר 2017

 

חדשות מפארק התעסוקה עידן הנגב – ינואר 2017

משה פאול, מנכ"ל עידן הנגב פרסם השבוע סקירה על מצבו של הפארק וההתפתחויות הצפויות בו בשנת 2017. 7 מפעלים אמורים להתחיל את עבודות הייצור בשנה הנכנסת, דבר ההופך את הסיכוי להגיע להעסקה של כ-2000 עובדים השנה, ריאלי. כ-35 מפעלים מחזיקים בהיתרי בנייה ורובם כבר החלו בבנייה.

חברת אמ. אס. דנטל סיסטמס בע"מ קיבלה טופס 4 וכבר בשבועות הקרובים יחלו לייצר במקום.

גם בקרב בעלי הקרקעות הפרטיים קיימת תנופת רישוי ובנייה ובשישה מגרשים שאוחדו לאחד, בהנהגתו של פוזאן אלעטאונה.

פאול כותב בסקירה שהפיץ כי לפארק מגיעים אורחים רבים ללמוד את "הסיפור" של עידן הנגב והתגובות מצוינות ונותנות הרבה כוח ורוח גבית להמשיך ולפעול. לאחרונה ביקרו במקום מבקר המדינה, שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל ויאיר מעיין,  ראש מנהלת ההסדר. בנוסף התקיים ביקור לימודי מקבוצה שפועלת בשת"פ יהודי-ערבי מהצפון, קבוצות נוספות של מורי דרך ורבים אחרים.

הנהלת ודירקטוריון עידן הנגב אישרו הקמתו של מצפור "חזון התעשייה" על שם שמעון פרס ז"ל. פרס, בתפקידו כשר לפיתוח הנגב והגליל, נרתם להקמת אזה"ת ואף העמיד את הסכום הראשוני לתכנון.  המצפור יוקם כנקודת תצפית סמוכה למקום בו עמדנו יחד והתקבלה ההחלטה להקים את עידן הנגב. מקום ממנו נראים שני חלקי הפארק ובו יוכלו מבקרים לקבל הסבר על הפארק ופעילותו. אנו במגעים עם מרכז פרס לשלום לקביעת ההכרה בתהליך ההנצחה, היקפה ומהותה.

בתאריך 21.02.2017 צוותי המל"ג והות"ת, הגופים שצריכים להחליט על הקמת אוניברסיטאות בארץ, יבקרו בעידן הנגב ויתקיים נסיון לקדם את ההחלטה על תקצוב התכנון וההחלטה העקרונית על הקמת עידן הנגב כמכללה אקדמית. בנוסף לכך, מתקיימים מגעים עם הנהלת משרד הבריאות לבחינת שימוש בשטח שהוקצה בעבר לבית חולים.

נושא הגז הטבעי בעידן הנגב מתקדם וככל הנראה על פי כל התכניות, הגז הטבעי יגיע לאזה"ת בחודשים הקרובים. פאול מאיץ במפעלים המעוניינים וכאלו שבוחנים את הנושא, לקדם חשיבה והחלטות וליצור קשר עם חברת "נגב גז טבעי". פאול קורא ליזמים להשלים את התיאום והתשלום לחברת חשמל עבור החיבור למגרש. תהליך זה ארוך ובסוף אף גורם לעיכוב בחיבור. זהו נתון קריטי להפעלת המפעלים!

עדכונים שוטפים נמצאים באתר האינטרנט www.idnh.co.il, בדף הפייסבוק וכן סרטונים בערוץ היוטיוב של עידן הנגב

 

עידן הנגב 2