סדנת הוועדים השנתית – השלם גדול מחלקיו

אוכלים יחדיו, מרכז למכירת אוכל ביתי (מושבי יחדיו), תבונת כפיים – מרחב טכנולוגי חינוכי (חצרים), שביל שמעון – שביל מורשת, היסטוריה, ערכים וחקלאות (שובל) היו 3 הפרוייקטים שהגיעו למקומות הראשונים בשוק שיתופי הפעולה שהתקיים במסגרת סדנת הוועדים השנתית. בסדנה, שהתקיימה בימים חמישי-שישי, 25-26.1.2017, השתתפו נציגי היישובים במליאה, פעילי ציבור מהיישובים וצוות המטה של המועצה.

הסדנה השנתית נפתחה בבוקר יום חמישי, 25.1, בפגישה עם מוחמד אלנבארי, ראש מועצת חורה שדיבר על המהפך שעברה חורה בשנים האחרונות, על בדואים, יהודים ושינויי התפישה ששתי קבוצות האוכלוסיה השכנות צריכות לבצע כדי לשנות את המציאות בנגב, לטובת כל תושבי הנגב.  לאחר השיחה עם אלנבארי ביקרו משתתפי הסדנה בביה"ס לאוטיסטים בחורה ובקייטרינג חורה. בקייטרינג חורה למדו משתתפי הסדנה על המתח הקיים בעסק חברתי בין עסקים לתרומה לקהילה. את הביקור בחורה חתמו המשתתים בביקור בפרוייקט ואדי עתיר, פרוייקט תיירותי, לימודי ומחקרי לחקלאות מדברית ובדואית.

לאחר ששמעו משתתפי הסדנה הרצאה מפיה של נועה לוין, ריצ'קר, גזברית המועצה וסקירה של סיגל מורן, ראשת המועצה, על התהליך האסטרטגי והטמעתו, דנו נציגי כל יישוב בחוזקותיו וחולשותיו של היישוב שלהם ובחרו פרוייקט לשיתוף פעולה להצגה בשוק הפרוייקטים.

ביום שישי, 26.1.2017, לאחר הצגת הפרוייקטים השונים על ידי נציגי היישובים, התקיים שוק שיתופי הפעולה שבו בחרו משתתפי הסדנה את הפרוייקטים שעניינו אותם. בנוסף לפרוייקטים של מושבי יחדיו, חצרים ושובל, הוצגו גם הפרוייקטים הבאים: מרכז צעירים מועצתי (דביר), זריקת אנרגיה – ייעוץ בנושאי קלין טק וניהול משותף של מחלקי חשמל (להב), אקדמיה מועצתית של חברים (משמר הנגב), מרכז ליזמים ואומנים (גבעות בר), מרכז ספורט וחינוך לבריאות (בית קמה, מדרשה לחיים מקיימים (כרמים) ותיירות מורשת (נבטים).

בסיכום הסדנה הוחלט על הקמת ועדת היגוי מעורבת שתבחן את המשך הדרך, תייצר המשכיות בחשיבה והעשייה ותקדם מיזמי שיתוף פעולה מועצתיים.