מליאת ספטמבר 2017

כיתת ניצן וקמפוס מבואות הנגב

סיגל מורן, ראשת המועצה פתחה את המליאה בעדכונים: "שנת הלימודים נפתחה באופן מושלם ללא תקלות. אני באמת באמת מתרגשת כל שנה מחדש. אבל השנה היו שני אירועים מרגשים במיוחד: פתיחת כיתת ניצן ופתיחת הקמפוס החדש במבואות הנגב".

"פתחנו בבית הספר "ניצני הנגב" כיתת תקשורת, לילדים על הרצף האוטיסטי. זו כיתת התקשורת היחידה באזור למעט בבאר שבע. בכתה לומדים היום 7 ילדים, רק אחת מהן היא מהמועצה שלנו. היוזמה לפתיחת הכתה באה מאורי אלבר מבית קמה שחיפש מענה במועצה לבתו. הוא עשה עבודה רצינית מאד וגייס את הילדים הדרושים לפתיחת הכתה. אני רוצה לפתוח כיתות תקשורת בשאר בתי הספר היסודיים במועצה וכך לתת מענה לכל הגילאים. כתה כזו מוסיפה נשמה יתירה לביה"ס ותורמת גם לילדים הרגילים".

"יש בזה משהו סמלי שמאידך, פתחנו את הקמפוס המפואר במבואות הנגב. אחרי קיץ מתיש הצלחנו לפתוח את החטיבה לכל השכבות. זה עוד לא מושלם. בכל יום מגיעים צוותי המחשוב ובודקים כל מחשב. מביני דבר אומרים שהיום בית הספר הוא מהמובילים בעולם. מאחורי העניין יש גם פדגוגיה מתאימה שבלעדיה מדובר בצעצועים בלבד. השנה אנחנו גם פותחים מגמת מוזיקה ותלמידי מגמת הנדסת תוכנה וסייבר מתכננים לבנות חללית שתשוגר לחלל".

סיגל עדכנה כי החלה הריסת המבנים בקמפוס הישן לצורך שלב ב' של הפרוייקט. "הולכת להיות שנה מאתגרת ולא פשוטה. לצערנו, ייתכן שניאלץ לסגור השנה את החממה הנמצאת במובלעת באזור הבנייה. במקביל, אנחנו מתקדמים לקראת מכרז למגרש האתלטיקה. אנחנו לא מתקדמים עם האודיטוריום כי יש לנו עדיין אתגרים לסיים: עלות הצללת האמפיתיאטרון, שבלעדיה הוא לא אפקטיבי היא כפולה ממה שתכננו. גם בית הספר לחינוך מיוחד של עדנים מתעכב כיוון שהם עדיין לא גייסו את חלקם".

תשלומים למדינה

נושא נוסף לעדכון היה דרישות התשלום של המדינה. סיגל עדכנה שבעקבות פגישות שערכה עם מנהל מע"מ באר שבע וסמנכ"לית רשות המיסים ירדה השומה מ-64 מיליון שקלים ל-36 מיליון שקלים. "נותרה עדיין שאלה על מע"מ עוסקים שלא גבינו בגלל פסק דין של בית המשפט המחוזי בסכום של כ-23 מיליון שקלים" הוסיפה סיגל. "אנחנו מחכים לפגישה ברשות המיסים בתקווה להגיע איתם להסכמה. בנוסף, הגשנו השגות בגין 2 שומות שקיבלנו ממנהל מקרקעי ישראל, בסכום כולל של 50 מיליון שקלים בעבור דודאים.

מבנה ארגוני חדש

המליאה אישרה מבנה ארגוני חדש לגופי המועצה במסגרתם אושרה הקמתה של חברה כלכלית חדשה, בני שמעון ייזום פרוייקטים. דרור קראווני, מנכ"ל החברה הכלכלית: "הגענו למסקנה שיש צורך להפריד בין דודאים לבין שאר הפעילויות בחברה הכלכלית. לאחר התייעצויות הגענו למסקנה שהדרך הנכונה היא להוציא את כל הפעילויות של החברה, למעט דודאים לחברה חדשה. אנחנו עדיין שוקלים את מעמדה של מעבדת גילת".

הכנסת שותף  לדודאים

המליאה אישרה מכרז חדש למכירת 49% מדודאים, בו בוטל תנאי סף למעורבות בתחום האשפה, שמנע מגופים תשתיתיים גדולים שאינם בתחום להתמודד במכרז. בנוסף לכסף שתקבל המועצה בגין המכירה היא תקבל גם סכום שנתי בהתאם לנוסחה שתיקבע מראש. סיגל: "אנחנו שואפים שעד ינואר 2018 יבחר הזכיין והחברה החדשה תתחיל לפעול במהלך הרבעון השני של השנה".

נגב פארק

המליאה אשררה את ההסכמים עם עיריית באר שבע להקמת הפארק המוטורי. דרור: "בשבוע הבא יתחיל היזם בסלילת 2.4 ק"מ למסלול המרוץ. במקביל, התחלנו במכרז תשתיות ראשון בסך 16 מיליון שקלים. באביב נתחיל לשווק 8 מגרשים ראשונים לאטרקציות כמו מיני דיסנילנד ופארקי מים על שטח כולל של 100 דונם.

התייעלות אנרגטית

המליאה אישרה הצטרפות למכרז אשכול נגב מערבי להתקנת מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור. "זיהינו בבני שמעון מספר אתרי מועצה בהם ניתן להתקין את המערכת" הציג אורי פינטו, מנכ"ל האשכול. ההשקעה הראשונית היא כ-1.4 מיליון שקלים והחיסכון השנתי הצפוי הוא כ-270 אלף שקלים, כשליש מצריכת החשמל השנתית של המועצה. על פי התחשיבים. סיגל: "הפרוייקט צריך לעמוד במבחן כלכלי, אבל גם צריך להסתכל עליו כחלק מהשאיפה שלנו להיות סביבתיים יותר, במיוחד כשעוסקים במוסדות חינוך".

אסיפת קרן בני שמעון אישרה  את הדו"חות הכספיים ודו"ח המבקר החיצוני לשנת 2016 ואת המשך כהונתם של רואה החשבון שרון מגרה והגוף המבקר, רו"ח חיים וורברנד.