מודל יום החינוך בבתי הספר היסודיים במועצה

הורי בתי הספר היסודיים במועצה שלום ושבוע טוב!

מחר, יום ראשון, 8.4.2018,  יתקיים במליאת המועצה דיון במטרה לקבל החלטה על מודל יום החינוך בבתי הספר היסודיים במועצה בשנה הבאה. אני יודעת שההחלטה מלווה בחששות רבים והדעות חלוקות בין הישובים ואף בתוכם. חשוב לי לומר שלתהליך שהתקיים בחודשים האחרונים היו שותפים רבים. ועדת היגוי רחבה בראשותו של אמיר ברזילי שהורכבה ממנהלות בתי הספר וסגניותיהן, רכזות החינוך, צוות החינוך החברתי של המועצה ונציגים של ועדי ההורים בבתי הספר.

במהלך התהליך התקיימו פגישות פתוחות עם הורים בכל ישובי המועצה בהם הוצגו הכיוונים ונרשמו ההערות והבקשות ובמקביל התקיים משאל אינטרנטי במערכת בינה מלאכותית אשר אספה את התובנות שעלו מדבריהם של למעלה מ 300 משתתפים. היה חשוב לנו למנף את השינוי להזדמנות לשפר ולחזק גם את מערכות החינוך החברתי בישובים, לשלב את הערכים והתוצרים שהתהוו במסגרת "מעבדת החינוך" שקיימנו בשנה שעברה ולייצר מערכת הוליסטית שרואה את הילד בכל שלבי היום.

ברור היה לנו מלכתחילה שלא ניתן לייצר מענה שכולם יהיו מרוצים ממנו, אבל לעניות דעתי הצלחנו לייצר מודל מיטבי בתוך מכלול האילוצים הקיימים. לאחר קבלת ההחלטה במליאה ילוו צוותי החינוך של המועצה במהלך החודשים הקרובים כל אחד מהישובים ויעשו את ההתאמות והחידודים בהתאם לצרכיו ואופיו של כל יישוב. מצורף קישור למצגת המסכמת את התהליך שעברנו ואת החלופות השונות שיעלו מחר להצבעת המליאה.

שבוע טוב לכולם ו… תרבחו ותסעדו במימונות הערב.
שלכם, סיגל

ליחצו כאן לקישור למצגת המציגה את התהליך והחלופות שיעלו להחלטת המליאה