לכודים ברשת

 

80 ילדי שכבה ו' מיישובי המועצה השתתפו ביום חמישי, 14.12, ביום פעילות מיוחד, ראשון מבין שלושה ימי פעילויות גיבוש לשכבה לקראת העלייה לכתה ז' והמעבר לחטיבת הביניים ב"מבואות הנגב".

יום הפעילות, שהתחיל במסירת הטלפונים הניידים למדריכים עד לסיום היום, בשעה 17:30, עסק במסכים והשפעתם על בני הנוער. יום הפעילות שילב סדנאות בחלל סגור שעסקו בשאלות עד כמה אני מכור, איך המסכים למיניהם משפיעים על ההתנהלות שלי, על הדימוי העצמי, התקשורת שלי, מחשבותיי על אחרים, על כוחה של המלה ושל הקבוצה ברשתות החברתיות וגם על השימוש בפורנוגרפיה במסכים והחשיפה למיניות לא מותאמת גיל.

"היום היה שילוב של סדנה שעסקה בהשפעות המסכים ופעילויות חוץ" מספרת טל שם-טוב, רכזת ההדרכה במועצה. "עסקנו בנושאים חשובים ואני בטוחה שם יחשבו על הדברים בפעם הבאה שהם יפגשו אותם. הילדים סיכמו שהיה מאד מוצלח ושהחיבור בין היישובים היה מוצלח, דבר שהיה חלק ממטרות היום. זה היה אירוע מוצלח מאד, התחלה טובה לתהליך שנתי עם השכבה.

"שיתוף הפעולה עם מכון "מתבגרים" בהנהלתו של רן בראון שהנחה איתנו את הסדנאות היה מקצועי וטוב ואני רוצה להודות גם להגר יד-שלום, מנהלת המרכז החברתי ולאלי פרץ, מנהל "מבואות הנגב" ודקלה שניר, מנהלנית בית הספר על שיתוף הפעולה עם "מבואות הנגב".

מזומנים לראות את הסרטון: https://www.magisto.com/video/PgEdJlgECyEgWE4B?l=vsm&o=i&c=w