יום חילופי שלטון

 

"להפוך רעיון למציאות זה אפשרי. אני לא מבטיחה שכל רעיון שתעלו יתקבל, אבל כל רעיון יקבל את מלוא ההתייחסות. אתם תאמרו לנו מה אתם מוכנים לעשות כדי לקדם את הרעיון שלכם ואם הרעיון ישים, הוא יקרה" אמרה הבוקר סיגל מורן, ראשת המועצה, בפתח יום חילופי השלטון המסורתי והוסיפה: "סניף תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", שניפתח בשבוע שעבר, התחיל כרעיון שעלה במוחו של אביה מויאל, נער משומריה. אביה ושותפיו הפכו רעיון למציאות. תאזרו אומץ להעלות דברים. גם ביקורת. תנסו אותנו ואני חושבת שלא תתאכזבו".

בני נוער המייצגים את בתי הספר ותנועות הנוער במועצה מילאו הבוקר את חדר הישיבות של המועצה. יום חילופי השלטון ניפתח בהצגת התלמידים ומנהלי האגפים והמחלקות, ולאחריו שמעו בני הנוער הרצאה מפיה של סיגל על תפקידי המועצה האזורית.

סיגל ביקשה מבני הנוער לעלות נושאים הקרובים לליבם אותם הם רוצים לקדם. בין הנושאים שהועלו היה נקיון נחל גרר בסמוך לרהט, הגברת המודעות בקרב בני הנוער בסוגיות של הטרדה מינית, פתיחת מגמת מוזיקה הקמת מיבנים נוספים לתנועות הנוער ופתיחת מסלולים המותאמים למצטיינים בביה"ס "מבואות הנגב" היו בין הנושאים שהעלו בני הנוער.