חינוך חברתי קהילתי

החינוך החברתי קהילתי הוא חינוך חברתי וערכי, שמטרתו לעודד את הנוער והילדים למעורבות ולתרומה לחברה ולקהילה.

החינוך החברתי הכרחי לקיומו של היישוב ולהתפתחותה של הקהילה הכפרית.

פעילות המדור כוללת:

  • השתלמויות והכשרות לעובדי החינוך החברתי, רכזים ומדריכים במרכז ההדרכה
  • גיוס, מיון והעסקה משותפת של מדריכים חברתיים לילדים והנוער
  • בניית תוכנית עבודה מחוברת תקציב בשיתוף עם צוות הניהול ביישובים
  • עבודה משותפת עם כל הגופים העוסקים בשעות הפנאי: תנועות נוער, מערך החוגים והספורט, מנויי תאטרון ומחלקת תרבות הפנאי במועצה
  • הפעלת פעילויות ופרויקטים לכלל הילדים והנוער ברמה האזורית
  • עבודה וקשר עם מנהל חברה ונוער וגורמי חוץ נוספים.

לרשימת נשות הקשר במועצה בנושא החינוך החברתי

בקרו אותנו בפייסבוק!

בקרו באתר ההדרכה של החינוך החברתי קהילתי

 

 

הסתיים קורס מדריכים מובילים

קורס מדריכים מובילים בחינוך החברתי הסתיים היום, 19.6. הקורס, שנמשך במפגשים דו-שבועיים לאורך השנה כולה נועד לסייע למדריכי החינוך החברתי להתמקצע ועסק במגוון של סוגיות חינוכיות, התמודדות עם ילדים, הורים וקהילה, עבודה עם ילדים מאתגרים ועוד.

משתתפי הקורס הגישו את עבודות הגמר שלהם וקיבלו תעודת סיום. בהמשך יקבלו המשתתפים תעודה ממשרד החינוך שתאפשר להם להיות מנהלי קייטנות. "זה היה תהליך מרגש, מדהים וקבוצה מדהימה שהתגבשה" אומרת טל שם טוב, רכזת הדרכה ומציל"ה. "זה היה תהליך מאד משמעותי. המדריכות נפתחו, העזו ולמדו".

 

 

 

יום תנועות הנוער

לא תאמינו איזה כיף היה ביום תנועות הנוער שהתקיים ביום שלישי, 23/3 במשמר הנגב.

היו שם תחנות יצירה, תחנות קבוצתיות אתגריות, בישולי שדה, מתקני חבלים ותחנות ספורטיביות!

אתם חייבים לראות את התמונות!

ליחצו כאן לגלריית התמונות

 

 

 

מתכוננים לחופש הגדול!

ביום ראשון, 21/5, התקיים בקיבוץ חצרים פורום מדריכי הילדים בחינוך החברתי לקראת החופש הגדול. במהלך המיפגש דנו המדריכים בנושאים שונים כגון תקשורת מיטבית ואיך להגיע גם לאחרון החניכים. נסקרו התכניות לקיץ והעלו רעיונות לפעילויות. במיפגש השתתפו מדריכים מחצרים, גבעות בר, משמר הנגב, דביר וכרמים. היה כייפי, מעורר השראה ומלא ברעיונות.

 

 

 

 

טקס יום הזכרון בנבטים

טקס יום הזכרון מרגש ומושקע במיוחד התקיים במושב נבטים. את הטקס, שהכנתו ארכה יותר מחודש, הובילה שכבת י"ב במושב. החניכים הרימו תפאורה מושקעת, הכינו טקס ברמה גבוהה והציבו רף גבוה מאוד לשנים הבאות. יישר כח!!

לכל התמונות, ליחצו כאן

 

 

 

 

לומדים על ADHA בבית קמה

כ-35 הורים ונציגי ונציגות הנוער בקיבוץ בית קמה יצאו ביום שלישי השבוע, 28/3, לצפות בהצגה "קונצרטה לשמונה" של סמינר הקיבוצים, הצגה העוסקת בילדים עם הפרעות קשב וריכוז כחלק מתוכנית של צוות המניעה בקיבוץ. ב-8 במאי תתקיים פגישה עם  ד"ר אריק טאייב, פסיכולוג חינוכי לטיפים והסברים.

 

יום חילופי שלטון

IMG_6044 (2)"להפוך רעיון למציאות זה אפשרי. אני לא מבטיחה שכל רעיון שתעלו יתקבל, אבל כל רעיון יקבל את מלוא ההתייחסות. אתם תאמרו לנו מה אתם מוכנים לעשות כדי לקדם את הרעיון שלכם ואם הרעיון ישים, הוא יקרה" אמרה הבוקר סיגל מורן, ראשת המועצה, בפתח יום חילופי השלטון המסורתי והוסיפה: "סניף תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", שניפתח בשבוע שעבר, התחיל כרעיון שעלה במוחו של אביה מויאל, נער משומריה. אביה ושותפיו הפכו רעיון למציאות. תאזרו אומץ להעלות דברים. גם ביקורת. תנסו אותנו ואני חושבת שלא תתאכזבו".

בני נוער המייצגים את בתי הספר ותנועות הנוער במועצה מילאו הבוקר את חדר הישיבות של המועצה. יום חילופי השלטון ניפתח בהצגת התלמידים ומנהלי האגפים והמחלקות, ולאחריו שמעו בני הנוער הרצאה מפיה של סיגל על תפקידי המועצה האזורית.

סיגל ביקשה מבני הנוער לעלות נושאים הקרובים לליבם אותם הם רוצים לקדם. בין הנושאים שהועלו היה נקיון נחל גרר בסמוך לרהט, הגברת המודעות בקרב בני הנוער בסוגיות של הטרדה מינית, פתיחת מגמת מוזיקה הקמת מיבנים נוספים לתנועות הנוער ופתיחת מסלולים המותאמים למצטיינים בביה"ס "מבואות הנגב" היו בין הנושאים שהעלו בני הנוער.

לכל התמונות, ליחצו כאן

 

ערב הוקרה למתנדבי סיירת ההורים בבית קמה

IMG-20170111-WA0002 (2)ביום שלישי, 10/1 התקיים ערב הוקרה למתנדבי סיירת ההורים בבית קמה. הערב התחיל במשחק גיבוש בהנחיית אוסנת ווארון, מנהלת החינוך החברתי בבית קמה שעסק בשאלה מהי הסיירת עבור מתנדבי הסיירת, המשיך למשחק בינגו עם פרסים והסתיים בהרצה על תרבות הנוער עם רן בראון שנתן להורים טיפים חשובים. היה ערב מרתק ומקסים. ערב נוסף יתקיים ככל הנראה לקראת הקיץ.

לכל התמונות, ליחצו כאן

 

 

 

 

ילדי בית קמה פוגשים את השונה

לירון יעקב 44 (2)במסגרת נושא החודש "אתגרים כהזדמנות" נפגשו היום ילדי בית קמה עם לירון יעקוב שסיפר להם כיצד הוא מתמודד עם האתגרים שהחיים הציבו עבורו, וכיצד למד להפוך אותם להזדמנות ולהצליח להגשים חלומות.

לירון, שנולד עם מגבלות, נילחם כל חייו על שיוויון. לירון עשה שנת שירות והיום הוא מרצה ומעביר סדנאות בנושא שיוויון לאנשים עם מוגבלויות. הילדים, שעברו בשבוע שעבר סדנה בנושא, שמעו מלירון כמה חשוב לקבל את מי שנראה אחרת, נשמע אחרת ויש לו מגבלות וכיצד גם אנשים עם צרכים אחרים יכולים להשתלב בחברה וכמה חשוב לראות בהם חלק מאיתנו.

 

 

 

כנפיים של קרמבו

כנפיים של קרמבו 2ברביעי 23/11, הגיעו כעשרים בני נוער לאירוע חשיפה לפעילות תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", תנועה המשלבת ילדים עם צרכים מיוחדים לצד בני נוער ללא צרכים מיוחדים.

בינואר הקרוב עתיד להפתח סניף בני שמעון שפעילותו תתקיים בבית הספר ניצני הנגב.

הנוער שהגיע התמודד לתפקידים מובילים בסניף שכוללים קשר עם משפחות, חניכים, חונכים והדרכה.

אנחנו מזמינים נערות ונערים מרחבי המועצה להצטרף למשפחת כנפיים של קרמבו כצוות מוביל, מדריכים וחונכים.

פרטים נוספים אצל מדריכי הישובים.