חיבור לשורשים וקשת של נתינה בשובל

שני פרוייקטים מקסימים התקיימו לאחרונה בחינוך החברתי בקיבוץ שובל.

בט"ו בשבט התבקשו הילדים לבחור 3 דמויות משמעותיות בקרב תושבי וחברי שובל עבורם הכינו מארזים של פירות יבשים. את המארזים בתוספת ברכה חגיגית הגישו הילדים לאנשים המופתעים. "השתמשנו באלמנט של עצים ושורשים המאפיינים את ט"ו בשבט והעברנו אותם לחיבור לקרקע וליישוב" מספרת איה מרגלית, מנהלת החינוך החברתי בשובל.

בשבוע האחרון פוזרו ברחבי קיבוץ שובל קופסאות בצבע כחול ועליהן לוגו של קשת. את הקופסאות הניחו ילדי החינוך החברתי בקיבוץ כחלק מפרוייקט "קשת צבעים של נתינה", במסגרתו אוספים ילדי הקיבוץ תחפושות וממתקים לילדי רווחה, חיילים בודדים וילדים חולי סרטן. הילדים אוספים את הפריטים ויארזו אותם למשלוחי מנות לקראת חג הפורים. "היה לנו חשוב לעשות משהו שעוסק בנתינה לקראת פורים, שכל חברת הילדים תיקח בו חלק ושזה יהיה בפרוייקט תהליכי ולא אירוע חד פעמי" מסבירה איה.

לכל קבוצה יש פרוייקט אחר. כיתת גפן, ילדי א'-ב', אוספים תחפושות. הם ימיינו, יארזו, יקטלגו ויוסיפו ברכה אישית. התחפושות יועברו, דרך הרווחה, לבית מעבר לילדים שהוצאו מהבית בצו בת משפט. קבוצת שקד, ילדי ג'-ד' מכינים מארזים לחיילים בודדים מגרעין צבר, חיילים המגיעים מחו"ל להתגייס לצה"ל. קבוצת דרור, ילדי ה'-ו', אוספים מוצרים למשלוחי מנות לילדים חולי סרטן ביחד עם עמותת "גדולים מהחיים".

"היה לנו חשוב למתג את זה כדי שנוכל להמשיך בפרוייקט הזה בעתיד" אומרת איה. "עבדנו בשיתוף פעולה מלא עם אורית גולדברג, רכזת התרבות בקיבוץ, שהיא גם מעצבת גראפית ועיצבה לנו את לוגו. יש לנו מדבקות עם הלוגו והכתובת באהבה מקיבוץ שובל שיצטרפו לכל משלוח".