הצגת תוכניות עבודה לשנת 2017

 

"בשנת 2017 נמשיך לפתח מקורות הכנסה עצמיים" אמרה סיגל מורן, ראשת המועצה, בכנס הצגת תוכניות עבודה לעובדי המועצה שנערך ביום ראשון, 5.3 בקיבוץ שובל. "החברה הכלכלית ממשיכה לפתח אזורי תעשיה, בנוסף ל"עידן הנגב". אנחנו מקווים שהשנה יתחילו העבודות בצומת שוקת להקמת אזור מסחר ותעשייה בשותפות עם חורה, לקיה ומיתר וגם נראה עבודות ראשונות להקמת הפארק המוטורי בבפארק נגב (לשעבר פארק חצרים) שבשותפות עם באר שבע". במהלך שנת 2017 עתיד לקום מיתקן מיון גדול באתר דודאים שיאפשר להקטין במידה רבה את הפסולת להטמנה. "אחרי 8 שנים של עבודה קשה הצלחנו לאשר את התב"ע לדודאים" אמרה סיגל. "השנה החלטנו ללכת על מהלך דרמטי, הכנסת שותף אסטרטגי שיביא איתו הון, נסיון וידע בטיפול בפרוייקטים כאלו".

כנס העובדים ניפתח בסיור בקמפוס החדש של מבואות הנגב העומד בפני סיומו ולאחריו שמעו העובדים סקירה מפיו של אלי פרץ, מנהל מבואות שהציג את הכיתות החדשניות וסקר את האתגרים החינוכיים והרעיונות החדשניים בקמפוס החדש.

סיגל סקרה בפני העובדים את תכניות העבודה לשנה הקרובה. "השנה הוספנו לתוכניות העבודה גם מדי ביצוע ואנחנו נבדוק אותם באמצע השנה. מדדים אלו לא רק יעזרו למליאת המועצה ולי לבדוק את האגפים והמחלקות אלא גם ישמשו ככלי עבורכם. תוכנית העבודה השנה עוסקת גם בניהול תהליכים חוצי ארגון בשיתוף כמה אגפים ומחלקות. יצרנו פורום של מנהלי תחומים שייפגשו בתדירות קבועה כדי לייצר עבודה טובה יותר לרוחב".

סיגל שטחה בפני העובדים את ה"אני מאמין" שלה בנוגע לשיתוף פעולה אזורי. "האיום האמיתי על מדינת ישראל הוא מבית, בפערים ובניכור בין מגזרים שונים במדינה" אמרה סיגל. "אנחנו יכולים לשבת על זרי הדפנה בחלקת האלוהים הקטנה שלנו ולהיות עסוקים באתגרים שלנו בלבד, אבל אני מאמינה שגם אם נהיה הכי טובים בעולם לא נוכל לבנות עתיד טוב לנו ולילדינו אם לאחר לא יהיה טוב. לא רק הבדואים, אלא גם רשויות אחרות שאינן במצבנו. זה האינטרס הקיומי שלנו שהפערים בינינו לשכנינו יקטנו".