העברה בין דורית וסוגיית בן ממשיך במושבים

 

העלאת המודעות לסוגיות העברת נחלות ו"בן ממשיך" במושבים

יותר מ-30 איש, מוותיקי נבטים, התכנסו ביום רביעי, 14.6, במועדון מופת נבטים כדי לשמוע את הרצאתה של עו"ד ומגשרת ציפי המרמן שעסקה בסוגיות ייחודיות של העברת נחלות והורשה במושבים.

ההרצאה היא חלק מפעילות המתקיימת במושבי המועצה במטרה להעלות את המודעות ולהתמודד עם סוגיות הנושא המורכב הזה, תוך שמירה על שלמות המשפחה, שלום הוותיקים וחוסן הקהילה. הפעילות מאורגנת על ידי היחידה לשלום הוותיק ומרכז הגישור שבאגף לשירותים חברתיים.

ותיקים המעוניינים בכך יכולים לקבל ייעוץ פרטני ובמקרה הצורך שירותי גישור או בניית הסכמות במשפחה. השירות ניתן ללא עלות.

 

איך לשמור על חוסן המושבים ועל שלום הוותיקים?

סוגיית העברת הנחלות במושבים היא סוגיה סבוכה מבחינה משפטית והשלכותיה על התושבים והמושבים הן לעתים קשות ואף קורעות משפחות.  התושבים הוותיקים עלולים להיחשף למצבי סיכון והזנחה במצבי קיצון אלה. על מנת להעלות את המודעות לאפשרויות הפעולה והמניעה קיימנו ביום שלישי, 9.5, יום למידה משותף במועצה בנושא.

את היום הוביל מרכז הגישור והיחידה לשלום הוותיק במחלקה לשירותים חברתיים, בשיתוף מחלקת ההנדסה, ולקחו בו חלק נציגים מהמושבים, העובדות הסוציאליות של המושבים, עובדות עמותת ותיקי בני שמעון, מגשרים מומחים לתחום העברה בין דורית במושבים, מהנדס המועצה וועדת התכנון והבנייה.

שמענו על היבטים בחקיקה הנוגעת למושבים, על אפשרויות תכנון ובנייה במועצה, על מצבי סיכון לוותיקים בכלל ובמושבים בפרט, ועל האפשרויות למניעה והתמודדות בעזרת תהליכי גישור ובניית הסכמות. דנו יחד באפשרויות לקידום המודעות והמניעה בקרב התושבים.

במסגרת פעילות משותפת ליחידה לשלום הוותיק ומרכז הגישור השייכים למחלקה לשירותים חברתיים מתקיימות הרצאות במושבים למתן מידע וניתן ייעוץ  ושירותי גישור ללא עלות על ידי מגשרים מומחים בתחום לתושבים הוותיקים ומשפחותיהם.

לפרטים וייעוץ בסוגיות הנוגעות לסכסוכי משפחות ובן ממשיך ניתן לפנות לסמדר שריג, מנהלת מרכז הגישור – 050-7113133

לפרטים וייעוץ בסוגיות הנוגעות לזקנים בסיכון ניתן לפנות לרינת סבג, עו"ס ומרכזת היחידה לשלום הוותיק – 052-6865862