תושבים יקרים,

ניר זמיר ראש המועצהמועצה אזורית בני שמעון ניצבת כשער הכניסה לנגב.
המקום בו נפרדים ממרכז הארץ ונכנסים בשערי המדבר.
מיקומה המרכזי והיכולת שלה לייצר שיתופי פעולה במרחב הנגב הפכו את בני שמעון לאחת המועצות החזקות והמתפתחות בישראל שפועלת במגוון שיתופי פעולה במרחב.

שיתוף פעולה הוא אחד הערכים המנחים את עבודתי במועצה.
כך אני מאמין ניתן לבנות קהילה חזקה, מועצה חזקה ולחזק את הנגב, המקום שהוא הבית שלנו. עם כניסתי לתפקיד הצבתי לעצמי יעד מרכזי-  להבטיח את החוסן הכלכלי של המועצה שלנו ל-20 השנים הבאות. משימה זאת תאפשר לנו לספק שירותים משמעותיים ואיכותיים לתושבים, להשקיע בחינוך, בתשתיות, בתרבות ברווחה ובפיתוח הקהילות שלנו במועצה.

שיתוף הפעולה בא לידי ביטוי גם בדרך ניהול המועצה שפועלת בשלטון דו רובדי על ידי מתן שירותים של המועצה יחד עם הוועדים המקומיים בישובים. צורת ניהול זו מאפשרת לדעת בכל רגע נתון מה הצרכים והנושאים שצריך לקדם יחד עם התושבים ולשים את התושב במרכז והיא מאפשרת לתושבים להיות מעורבים בתכנון העתידי של חייהם כאן- כמו שעשינו בבניית התוכנית האסטרטגית למועצה.

מועצה חזקה מורכבת גם מהחוסן הקהילתי שלה. תפקידנו לפעול על מנת לייצר בטחון אישי במרחב לתושבים, הזדמנויות שוות בחינוך לילדים שלנו, ואופק תעסוקתי למשפחות שמבקשות לקבוע את חייהם כאן במקום היפה הזה. מועצה חזקה מורכבת מערבות הדדית, מהיכולת לראות ולקבל את האחר ומבניית יחסים טובים עם שכנינו היהודים והבדואיים לטובת העתיד המשותף בנגב.

אני שם לי למטרה לחזק את כל אלו. בכוונתי להוביל ולהשקיע בחדשנות חינוכית ומעורבות בשמירה על הסביבה, כמו גם חיזוק החינוך החברתי ביישובים ובתנועות הנוער במועצה בכלל. אני רואה בהשקעה באיכות הסביבה כנושא משמעותי לחיים באזור ולעתיד ילדינו, אני מחויב לבטחון האישי של התושבים שלנו ופועל לחזק אותו ומחויב להבטיח שתמיד נוקיר את האנשים שהגיעו הנה והקימו במדבר מקום לתפארת. עכשיו צריך לתכנן את העתיד.

והתפקיד הכי חשוב מבחינתי כראש המועצה שלכם הוא להיות שם בשבילכם- דלתי תמיד פתוחה עבורכם לשמוע על כל רעיון, יוזמה, או אתגר שצריך לטפל בו, זו שליחותי!

שלכם, 
ניר זמיר, ראש מועצה אזורית בני שמעון