יובלי הנגב

 

פורים שמח ועליז ביובלי הנגב!

לגלריית התמונות המלאה, ליחצו כאן

 

סיום מחצית ראשונה ביובלי הנגב

טקס סיום המחצית התקיים ביום שישי, 24/2. ילדי כתה א' זכו לתעודת בית הספר הראשונה שלהם ובהאזנה למקהלת הילדים המצויינת של בית הספר בניצוחה של אורית פרקס.

 

זוכרים את אליעזר

את יום הולדתו של אליעזר בן יהודה ציינו בביה"ס יובלי הנגב ביום חמישי, 19/1, כ"א בטבת, בפעילויות שונות בכיתות שמטרתן הדגשת חשיבות השפה העברית והשימוש היום יומי בה.

ביום שישי נערך בביה"ס חידון "שניצל בורשט" לכיתות א'-ד'. את החידון הכינו והפעילו תלמידי כתות ו' בהנחייתו של אלון דגני. התלמידים הכינו לוחות שונים לכיתות א'-ב' ולכיתות ג'-ד' שכללו משימה כיתתית שיש לבצע בתוך 10 דקות. בכל 10 דקות קיבלה הכתה לוח חדש. הלוחות כללו חידונים שונים שעסקו בחשיבות השפה העברית כמו מילים שהומצאו וחודשו על ידי אליעזר בן יהודה, הרכבת המספר הרב ביותר של מילים ממספר מוגבל של אותיות, סידור מילים מבולבלות ועוד. הביצוע וגם ההנחיה של תלמידי ו' היו מצוינים. הכתות המתחרות שיתפו פעולה ונהנו מאוד.

 

יום הורה-מורה

יום הורה מורה קולאזביום שישי 31/12, התקיים בביה"ס "יובלי הנגב" יום הורה מורה שכבר הפך למסורת בבית הספר. ביום זה שיכבה ה', בשיתוף פעולה עם הוריהם, ארגנו יום הוקרה לצוות המורים בבית הספר.

במהלך היום התקיימה  פעילות בכיתות על פי תחומי ההתמחות של ההורים בנושאים רבים ומגוונים כמו: זכויות בני נוער, טיסנות, פעילות מוסיקלית, משמעות האורטופדיה בחיינו, יצירה בעקבות ספר, פירות הדר, ועוד.

צוות המורים זכה להרצאה מעניינת במיוחד מהנטורופת  זיו טרובוביץ שרקח עם המורות קרם הזנה.

הילדים וההורים כיבדו את הצוות בארוחת בוקר מפנקת במיוחד  ולקינוח סיימנו בהפסקה פעילה עם שלל הפתעות לילדים. ​

לגלריית התמונות, ליחצו כאן

 

 

 

בית הספר "יובלי הנגב" מנגן

ביום שלישי, 20.12.16, הופיעה קהילת בית ספר מנגן בהנחיית המורים לנגינה בקונצרט מיוחד לכבוד חג החנוכה. הקונצרט, בהשתתפות שכבות ד' ה' ו', הפך למסורת ונערך בכל שנה. תלמידי השכבות הגבוהות אירחו את השכבות הצעירות והשמיעו בפניהם את פרי עמלם.

תודות לאורית פרקס המורה למוסיקה ולמורים לנגינה, אנג'לה המורה למנדולינה, רחל המורה לחלילית, יוסי המורה לגיטרה ולכל קהילת בית הספר על אתנחתא מוזיקאלית מהנה במיוחד!

 

ח"כ חיים ילין מודה למרים אלגברלי, מנהלת ביה"ס "יובלי הנגב"

מרים אלגרבלי, מנהלת ביה"ס "יובלי הנגב", הוזמנה על ידי ח"כ חיים ילין ("יש עתיד") לכנסת ביום המורה הבינלאומי, ב-13.12, לאות הערכה על היותה מורה משפיעה ומשמעותית. "מרים יקרה, אומרים שמורה טוב הוא מורה לחיים ועדי בני זכה. עדי היה בבית הספר היסודי בקיבוץ בארי ולא ידע קרוא וכתוב, הם היו חבורה של כמה תלמידים אחרים בגילם, נתת להם את הבסיס החינוכי וכתוצאה מכך אף סיימו בהצטיינות את הבגרויות שנים לאחר מכן. מרים, תודה לך שידעת לתעל את הפרעת הקשב והריכוז של בני ולשלב את הלימודים יחד עם טיפוס על עצים ומשחקים בטבע. מה שההורים לא הצליחו לעשות את הצלחת, עשייתך ופועלך שימשו אבן דרך בחייו של עדי ודרכו גם בחיינו כהורים. כשמדברים על מורה לחיים, מדברים עליך, ולי רק נותר לאחל שתמשיכי לעשות את מה שאת עושה הכי טוב." אמר ח"כ ילין.

"הייתה לי הזכות להיות נציגה ממחוז דרום ומהמועצה ולייצג את ציבור התלמידים ואת המחנכים העושים עבודתם נאמנה" אמרה מרים. "אני חשה חובה להודות לעדי, התלמיד שלי, ולתלמידים שכמותו, שהיו עבורי "מורים לחיים" ולומר תודה לצוות החינוכי של ב"יובלי הנגב" העושים רבות כדי שנהיה ראויים להערכה. בטוחני שמורים רבים וטובים ראויים להערכה ותודה, וכשנכחתי בכנסת הרגשתי שאני שם גם עבורם. במשך כל שנותיי בחינוך האמנתי ועודני מאמינה בדבריו של יאנוש קורצאק כי "דרך החינוך אפשר לשנות את העולם לטוב יותר"

 

דברי ההוקרה של ח"כ חיים ילין בכנסת: