דבר ראשת המועצה

 

ברוכים הבאים לאתר המועצה האזורית בני שמעון

המועצה האזורית בני שמעון היא שער הכניסה לנגב ועוטפת את באר שבע, בירת הנגב מצפון, מזרח ומערב.

המועצה מגדירה עצמה "קהילה של קהילות" – הגדרה שהיא מהות ודרך חיים, ומשמעותה באה לידי ביטוי ביומיום במרקם החיים, בקשר בין היישובים ובינם לבין המועצה, וביכולת של כל תושב/ת להשפיע באופן ישיר על התחומים החשובים לו ביישוב ובמועצה.

במועצה 13 יישובים, מושבים, קיבוצים ויישוב קהילתי, 13 קהילות ייחודיות ומיוחדות, לכל אחת מהן מורשת מפוארת, דרך ואורחות חיים, אך יחד עם זאת הן מרכיבות את הקהילה הרחבה הנקראת "בני שמעון". ככזאת, חרתה המועצה על דיגלה ארבעה ערכים המהווים עבורנו מצפן וכיוון דרך: כבוד לאחר, קהילתיות, מצוינות ומעורבות ואנו מחויבים לראותם לנגד עינינו בכל אשר נפעל.

במקביל לאתגרים העומדים בפנינו, הצלחנו במהלך השנים לשמור על אופייה הכפרי של ההתיישבות, לטפח מערכות חינוך מצוינות וערכיות, לייצר מערך שירותים מתאים ויעיל ובעיקר לשמור על קשר ישיר ורציף עם התושבים, שהם מקור כוחנו.

בעשור האחרון הכפילה המועצה את אוכלוסייתה וכיום כ-40% מתושבי המועצה הם מתחת לגיל 18. אני גאה על כך שכל יישובינו גדלים וצומחים, תושבים חדשים מצטרפים, הבנים שבים הביתה ואנו ממשיכים בתנופת הצמיחה וההתרחבות.

אתר המועצה מאפשר היכרות עם הנעשה בתחומי הפעילות השונים, חשיפת השירותים הניתנים על ידי מחלקות כמו חינוך, תרבות נוער וספורט, רווחה וחברה והשירותים המוניציפאליים, הורדת טפסים וביצוע תשלומים.

אתר זה, עיתון המועצה, האפליקציה לתושב ודף הפייסבוק המועצתי הם נדבך נוסף ברצון שלנו לשמור על קשר בין המועצה לתושב.

אני מזמינה כל אחד ואחת לקחת חלק, להתעניין, להגיב ולהשפיע.

שלכם תמיד

סיגל מורן